Żywić się
Posty
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy zacząłem uczyć się piec chleb kilka lat temu, mój cel, a następnie, jak to jest do tej pory, było w stanie upiec chleb z najwyższej smak, teksturę i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak również większość profesjonalnych piekarzy, z którymi będę wypowiedziane, podkreśliła zastosowanie wyróznienia, czy to pâte fermentée, poolish lub levain, aby wydobyć Maksymalna smaku chleba. Gdzieś stracił w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluowały w bardziej oszczędność czasu i planowania wygody dla komercyjnej produkcji chleba (patrz komentarz poniżej) i Judson, że ich stosowanie nie było w rzeczywistości, o konieczności produkcji pełnego smaku chleba. Korzystanie z bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Czytaj dalej »

Tahini Chleb

Tahini Chleb, pokazany z tahini i sezamu

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że na bazie nasion konfekcji słodki, gęsty i krucha sezamowy, to zrozumiesz dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb są klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w kwintesencją sezamowy chleb Scali , lub włączone do chleba wraz z nasion, orzechów i / lub ziaren jako część bochenka wieloziarnistego, nasiona sezamu dodają niepowtarzalny, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Czytaj dalej »

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleko kokosowe, Syrop z agawy i olej kokosowy

Po zobowiązała się na początku tego roku, aby jeść tylko żywności, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem jakie to uczucie dać się żywności, które ktoś przyzwyczaić się do i cieszył się przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse, 10½ letnia córka mojego dobrego znajomego Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai ), niedawno został poinstruowany przez swojego lekarza, że ona potrzebuje, aby wykluczyć wszystkie produkty mleczne od jej diety. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lody, masło lub ser? Quelle horreur! I to nie wspominając o zakaz wszystkich masła wzbogaconego słodkie pieczywo i wypieki, dla których Francuzi stali się sławni. To jest sytuacja, która musi zostać naprawione!

Czytaj dalej »

Chleb wieloziarnisty

Chleb wieloziarnisty

Dobrze wszyscy. Zejdź papeterii monogramem i Krzyż pióro. To jest chleb, który po prostu trzeba pisać.

Do tego momentu, nie byłem prawdziwym fanem wieloziarnistego chleba. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności próbkowania naprawdę dobrze wykonane wieloziarniste bochenek. Dla mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy ciężkich, suchych i bez smaku desek tektury falistej. Ale o rozdzielczości mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie rezygnując z sporadyczne rogalika lub kawałek babką drożdżową, ale staram się jeść mniej, a to tylko naturalne, wolne od dodatków żywności w mojej diecie), zdecydowałem się powrócić do świata pełnego ziarna.

Czytaj dalej »

Bialys

Tosty Biały z masłem i wędzony łosoś - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może słusznie pretendować do bajgla jest "spadkobierca", to musi być bialy. Mniej znany kuzyn obwarzanek, bialy jest nazwany po Białymstoku, mieście w Polsce, z którego pochodzi. Podobnie jak obwarzanek, bialy ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jednak to, gdzie kończy się podobieństwo. W przeciwieństwie do bajgla w błyszczącej, głębokiej brązowej skorupie, skorupa biały jest miękkie i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sport centralne wcięć, gdzie mała ilość posiekanej cebuli zamieszkuje, dając Biały jego smak podpis.

Czytaj dalej »

100% Biały Whole Wheat Bread Sandwich

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, został w klimatyzację (! Nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie teoria spiskowa tutaj), aby myśleć o chlebie a jedynie dodatkiem; biały o konsystencji pasty, smaku platforma plastry mięsa na obiad, masło orzechowe lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkoły na lunch kanapki. Ale chleb kanapki nie muszą być nudne i banalne. Przy odrobinie wyobraźni, nawet proste chleb kanapka może się w centrum uwagi, zapewniając zarówno satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne odżywiania.

Czytaj dalej »

Chleb ziemniaczany Por

Chleb ziemniaczany Por

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (chociaż z temperaturami wieczornych wciąż poniżej zera, jeden byłby ciężko znaleźć dowody zwrotu sprężyny), gastronomiczne myśli zwracają się z bogatych, znaczna "żywności komfort" zimy na lżejsze, bardziej orzeźwiający taryfy. Ale co z tymi z nas, którzy chcą nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy przez cały rok? Ziemniaków pora chleb doskonale Sates tego pragnienia. Nasycona smaków bogatej zupa ziemniaczana z porów, głębokie, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez pory łączą dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Czytaj dalej »

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w restauracji Syczuan, na który lista chiński pierwszy zaczął. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji mapo doufu (ostre tofu), Chwyciłam szklankę wody, wypił około połowy jej zawartości, a po zmniejszeniu ognia na mój język do zaledwie tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył, "Woda ma być jednym z największych wynalazków na świecie!". Tak więc, moja lista największych wynalazków Świata urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest ściśle "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do używania słowa "wynalazek" w najszerszym znaczeniu tego słowa. Dlaczego o wyrozumiałość? Ponieważ moja lista największych wynalazków Świata obejmuje wynalazki, odkrycia, zasobów naturalnych ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères zdarzy się być wykonane z dwóch składników, które są na liście Wynalazków Greatest mojego świata; wody, nr 2 na mojej liście i serem, # 4 (każdy opieki odgadnąć, co nr 1 i nr 3 są?).

Czytaj dalej »

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest wspaniałym m é lange ludzi z różnych grup etnicznych i kulturowych. Boston North End, bogatej historii kolonialnej, jest dziś domem dla aktywnej społeczności włoski-amerykański. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wąskimi uliczkami North End korzystających zamieszanie (ja, mimo wszystko, spędzić moje dzieciństwo w Brooklyn, Nowy Jork) czas, po drodze, próbkowanie taryfy na kilka z wielu włoskich restauracji, specjalistycznych sklepów spożywczych i, oczywiście, piekarnie.

Czytaj dalej »

Ciabatta Wykonane Korzystanie Nowa Technika Tandem

W poprzednim poście ( Więcej rozważania na temat mieszania ... ), opisałem nowo opracowany "podwójne dodatku mąki" technikę mieszania ciasta, który pozwoli piekarz startowej, przy użyciu konwencjonalnych blat mikser, w celu uzyskania dobrze rozwinięte, dobrze napowietrzony ciasto prawie identyczne do tych produkowanych przez profesjonalnych piekarzy z wykorzystaniem komercyjnego urządzenia do mieszania. Chociaż wykazano, że można wykorzystać technikę podwójnego dodatku mąki do produkcji ból au levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Może podwoić dodatek mączki być wykorzystane do wytworzenia typu wysokiej nawodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwarte struktury miękiszu cechę ciabatą?

Czytaj dalej »

Starsze posty »