Karmić się
Posty
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy po raz pierwszy rozpoczął naukę jak upiec chleb kilka lat temu, mój cel to, jak to jest do dnia dzisiejszego, było w stanie upiec chleb z najwyższej smaku, tekstury i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak również większość profesjonalnych piekarzy, z którymi będę wypowiedziane, podkreśliła korzystanie z awansu, czy to pâte fermentée, poolish lub levain, aby wydobyć Maksymalna smaku chleba. Gdzieś stracił w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluowały w bardziej oszczędność czasu i wygoda dla komercyjnych planowania produkcji pieczywa (patrz komentarz poniżej) i Judson, że ich stosowanie nie było w rzeczywistości, o konieczności produkcji pełnego smaku chleba. Korzystanie z bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Kontynuuj czytanie "

Chleb tahini

Tahini Chleb, pokazany z tahini i sezamu

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że na bazie nasion konfekcji słodki, gęsty i kruchy sezamowy, to zrozumiesz dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb są klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w kwintesencją sezamowy chleb Scali , albo włączone do chleba wraz z nasion, orzechów i / lub ziaren jako część bochenka wieloziarnistego, nasiona sezamu dodają niepowtarzalny, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Kontynuuj czytanie "

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleko kokosowe, syrop z agawy i olej kokosowy

Po dokonaniu zaangażowanie na początku tego roku, aby jeść tylko żywności, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem jakie to uczucie zrezygnować z pokarmów, które ma się przyzwyczaić do i cieszył się przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse, 10½ letnia córka mojego dobrego przyjaciela Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai ), niedawno został poinstruowany przez swojego lekarza, że ona potrzebuje, aby wykluczyć wszystkie produkty mleczne od jej diety. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lody, masło lub ser? Quelle horreur! I to nie wspominając o zakaz wszystkich masła wzbogaconego słodkie pieczywo i wypieki, dla których francuski stały się sławne. To jest sytuacja, która musi zostać naprawione!

Kontynuuj czytanie "

Chleb wieloziarnisty

Chleb wieloziarnisty

Dobrze wszyscy. Zejdź papeterii monogramem i Krzyż pióro. To jest chleb, który po prostu trzeba pisać.

Do tego momentu, nie byłem wielkim fanem rzeczywistym wieloziarnistego chleba. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności próbkowania naprawdę dobrze wykonane wieloziarniste bochenek. Dla mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy ciężkich, suchy i bez smaku desek tektury falistej. Ale o rozdzielczości mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie się od czasu do czasu daje się rogalika lub kawałek babką drożdżową, ale staram się jeść mniej, a to tylko naturalne, wolne od dodatków żywności w mojej diecie), postanowiłem powrócić do świata pełnego ziarna.

Kontynuuj czytanie "

Bialys

Tosty Bialy z masłem i wędzony łosoś - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może słusznie pretendować do bajgla'S 'tronu ", musiałby to być bialy. Mniej znany kuzyn obwarzanek, bialy jest nazwany po Białymstoku, mieście w Polsce, z którego pochodzi. Jak obwarzanek, bialy ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jednak to, gdzie kończy się podobieństwo. W przeciwieństwie do bajgla na błyszczącej, głębokiej brązowej skorupie, skorupa biały jest miękkie i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sport centralne wcięć, gdzie mała ilość posiekanych rezyduje cebuli, dając Biały jego smak podpis.

Kontynuuj czytanie "

100% Biały Whole Wheat Bread Sandwich

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, został w klimatyzację (! Nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie teoria spiskowa tutaj), aby myśleć o chlebie a jedynie dodatkiem; białej pasty, smaku platforma plastry mięsa na obiad, masło orzechowe lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkole obiad kanapki. Ale chleb kanapka nie musi być nudne i banalne. Przy odrobinie wyobraźni, nawet proste chleb kanapka może się w centrum uwagi, dostarczając zarówno satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne odżywiania.

Kontynuuj czytanie "

Chleb ziemniaczany Por

Chleb ziemniaczany Por

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (chociaż z temperaturami wieczornych wciąż poniżej zera, jeden będzie do muru, aby znaleźć dowody zwrotu sprężyny), gastronomicznych myśli zwracają się z bogatych, znaczących "żywności komfort" zimy na lżejsze, bardziej orzeźwiające potrawy. Ale co z tymi z nas, którzy chcą nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy przez cały rok? Ziemniaków pora chleb doskonale Sates tego pragnienia. Przepełnione smaków bogatej zupa ziemniaczana z porów, głębokie, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez pory łączą dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Kontynuuj czytanie "

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w restauracji chińskiej, gdzie Szechuan pierwszy rozpoczął listy. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji mapo doufu (ostre tofu), złapałem szklankę wody, wypił około połowy jej zawartości, a po zmniejszeniu ognia na mój język do zaledwie tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył, "woda musi być jedną z największych wynalazków świata". Tak więc, moja lista największych wynalazków Świata urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest stricte "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do używania słowa "wynalazek" w najszerszym znaczeniu tego słowa. Dlaczego o wyrozumiałość? Ponieważ moja lista największych wynalazków Świata obejmuje wynalazki, odkrycia, zasobów naturalnych ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères stało się wykonane z dwóch składników, które są na liście Wynalazków Greatest mojego świata; wody, nr 2 na mojej liście i serem, # 4 (każdy opieki odgadnąć, co nr 1 i nr 3 są?).

Kontynuuj czytanie "

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest wspaniałym m é Lange ludzi z różnych grup etnicznych i kulturowych. Boston North End, o bogatej historii kolonialnej, jest dziś domem dla aktywnej społeczności włoskiej-American. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wąskimi uliczkami North End korzystających zamieszanie (ja, mimo wszystko, spędzić moje dzieciństwo w Brooklyn, Nowy Jork) czas, po drodze, pobieranie próbek za przejazd na kilku z wielu włoskich restauracji, sklepów spożywczych i specjalistycznych, oczywiście, piekarniach.

Kontynuuj czytanie "

Ciabatta Wykonane Korzystanie Nowa Technika Tandem

W poprzednim poście ( Więcej zadumy mieszania ... ), opisałem nowo opracowany "double dodatku mąki technikę mieszania ciasta", który pozwoli piekarz startowej, przy użyciu konwencjonalnych blat mikser, w celu uzyskania dobrze rozwinięte, dobrze napowietrzony ciasto prawie identyczne do tych produkowanych przez profesjonalnych piekarzy z wykorzystaniem komercyjnego urządzenia do mieszania. Chociaż wykazano, że można stosować technikę podwójnego dodatku mąki do produkcji ból au levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Mąka może podwoić dodatek stosuje się w celu wytworzenia rodzaju wysokiej nawodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwarte struktury miękiszu charakterystykę ciabatą?

Kontynuuj czytanie "

Starsze posty »