Żywią się
Posty
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy zacząłem uczyć się piec chleb kilka lat temu, mój cel, a następnie, jak to jest do tej pory, było, aby móc upiec chleb z najwyższej smaku, tekstury i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak również większość zawodowych piekarzy, z którymi bym wypowiedziane, podkreśliła zastosowanie wyróznienia, czy to Pâte fermentée, poolish lub levain, aby wydobyć Maksymalna smaku chleba. Gdzieś zagubiony w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluował bardziej jako oszczędność czasu i planowania wygody dla komercyjnych produkcji chleba (patrz komentarz poniżej) przez Judson i że ich użycie nie było w rzeczywistości, o konieczności produkcji pełnego smaku chleba. Zastosowanie bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Czytaj dalej »

Tahini Chleb

Tahini Chleb, pokazany z tahini i sezamem

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że preparat na bazie nasion słodki, gęsty i kruchy sezam, to zrozumiesz dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb to klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w kwintesencja sezamowy chleb Scali , lub włączyć do chleba oraz innych nasion, orzechów i / lub ziaren jako część bochenka wieloziarniste, ziarna sezamu dodają niepowtarzalny, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Czytaj dalej »

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleka kokosowego, nektar z agawy i olej kokosowy

Po dokonaniu zaangażowanie na początku tego roku, aby jeść tylko pokarmy, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem, jakie to uczucie, aby zrezygnować z produktów, które jeszcze nie przyzwyczaili się do i cieszył się przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse, 10½ letnia córka mojego przyjaciela Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai ), niedawno został poinstruowany przez swojego lekarza, że musi wykluczyć wszystkie produkty mleczne z jej dieta. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lody, masło lub ser? Quelle horreur! I to nie wspominając o zakaz na wszystkich masła wzbogaconego słodkie pieczywo i wypieki, dla których francuski stały się sławne. Jest to sytuacja, która musi być naprawiona!

Czytaj dalej »

Chleb wieloziarnisty

Chleb wieloziarnisty

Dobrze wszyscy. Wynoś się z papeterii monogramem i krzyż pióro. To jest chleb, który po prostu musi pisać.

Do tego momentu, nie byli prawdziwym fanem chleba wieloziarnistego. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności z próbek naprawdę dobrze wykonane bochenek wieloziarniste. Dla mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy ciężkich, suchych i bez smaku desek tektury falistej. Ale z rozdzielczością mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie się od czasu do czasu daje się kawałek rogalika lub brioche, ale staram się jeść mniej i to tylko naturalne, wolne od dodatków żywności w mojej diecie), zdecydowałem się powrócić do świata pełnego ziarna.

Czytaj dalej »

Bialys

Tosty Bialy z masłem i wędzonym łososiem - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może legalnie pretendować do bycia bajgla'S "tronu", to trzeba być bialy. Mniej znany kuzyn do bajgla, bialy jest nazwany po Białymstoku, mieście w Polsce, z którego pochodzi. Jak obwarzanek, bialy ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jednakże, tam kończy podobieństwo. W przeciwieństwie do bajgla w błyszczące, głębokiej brązowej skorupie, skorupa Biały jest miękki i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sportowy centralnego wcięcia, gdzie mała ilość posiekaną cebulą zamieszkuje, nadając jej smak Biały podpis.

Czytaj dalej »

100% Biały Whole Wheat Bread Sandwich

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, została uwarunkowana (! Nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie ma tu teoria spiskowa), aby myśleć o chlebie jedynie jako dodatek; białe pasty, smaku platforma plastry mięsa na obiad, masło orzechowe lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkoły na lunch kanapki. Ale chleb kanapka nie musi być nudne i banalne. Przy odrobinie wyobraźni, nawet prosty chleb kanapka może się w centrum uwagi, zapewniając zarówno satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne odżywiania.

Czytaj dalej »

Chleb ziemniaczany Por

Chleb ziemniaczany Por

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (choć z temperaturą wieczorem wciąż poniżej zera, jeden będzie ciężko znaleźć dowody powrotu sprężyny), gastronomiczne myśli zwracają się z bogatych, znaczących "żywności komfort" zimy na lżejsze, bardziej orzeźwiające potrawy. Ale co z tymi z nas, którzy chcieliby, aby nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy w ciągu roku? Ziemniaka chleb doskonale Sates pora to pragnienie. Nasycona smaków bogatej zupa ziemniaczana pora, głęboki, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez porów połączyć dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Czytaj dalej »

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w restauracji Syczuan chińskim, gdzie lista pierwszy zaczął. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji Mapo Tofu (ostre tofu), złapałem szklankę wody, wypił około połowy jego zawartości, a po zmniejszeniu ognia na mój język do zaledwie tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył "Woda ma być jednym z największych wynalazków na świecie!". Tak więc moja lista największych wynalazków Świata urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest ściśle "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do używania słowa "wynalazek" w najszerszym możliwym sensie. Dlaczego o wyrozumiałość? Bo moja lista największych wynalazków Świata obejmuje wynalazki, odkrycia, zasoby naturalne ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères stanie być wykonane z dwóch składników, które są na liście wynalazków mojego Greatest World; woda, nr 2 na mojej liście i serem, # 4 (każdy opieki odgadnąć co nr 1 i nr 3 są?).

Czytaj dalej »

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest wspaniałym m é Lange ludzi z różnych grup etnicznych i kulturowych. Boston North End, bogatej historii kolonialnej, jest dziś domem dla tętniącego życiem wspólnoty włosko-amerykański. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wzdłuż wąskich ulic North End korzystających zamieszanie (ja przecież spędzić moje dzieciństwo w Brooklyn, Nowy Jork), podczas gdy, po drodze, próbkowanie taryfy na kilka z wielu włoskich restauracji, sklepów spożywczych i specjalistycznych, oczywiście, piekarni.

Czytaj dalej »

Ciabatta Nowy gładkie wykonane z użyciem techniki

W poprzednim poście ( Więcej rozważania na temat mieszania ... ), opisałem nowo opracowany "podwójne dodatku mąki" technikę mieszania ciasta, który pozwoli piekarza domu, za pomocą konwencjonalnych blat mikser, do wytworzenia dobrze rozwinięte, dobrze napowietrzony ciasto prawie identyczne do tych produkowanych przez profesjonalnych piekarzy z wykorzystaniem komercyjnego urządzenia do mieszania. Chociaż wykazano, że można korzystać z techniki podwójnego dodatku mąki do produkcji Pain au Levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Może podwoić dodatek mączki być wykorzystane do wytworzenia typu wysokiej nawodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwarte struktury miękiszu cechę ciabatta?

Czytaj dalej »

Starsze posty »