Żywić się
Wiadomości
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy zaczynałem uczyć, jak upiec chleb kilka lat temu, mój cel, a następnie, jak to jest do tej pory, było, aby móc upiec chleb z przełożonym smak, teksturę i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak większość zawodowych piekarzy, z którymi bym wypowiedziane, podkreśliła zastosowanie wyróznienia, czy to Pâte fermentée, poolish lub Levain, aby wydobyć Maksymalna smaku chleba. Gdzieś zagubiony w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluował bardziej jako wygodę i oszczędność czasu dla planowania produkcji pieczywa handlowego (patrz komentarz przez Judson poniżej), a ich zastosowanie nie było w rzeczywistości, konieczne do produkcji pełnego smaku chleba. Stosowanie bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Czytaj dalej »

Tahini Chleb

Tahini Chleb, pokazane z tahini i sezamem

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że słodki, gęsty i kruchy konfekcji na bazie nasion sezamu, to zrozumiesz, dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb to klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w najistotniejszego chleb sezamowy Scali , lub włączyć do chleba wraz z nasion, orzechów i / lub ziaren jako część bochenka wieloziarnistego, sezam dodać niepowtarzalny, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Czytaj dalej »

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleko kokosowe, nektar z agawy i olej kokosowy

Po zobowiązała się na początku tego roku, aby jeść tylko żywności, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem jak to jest, aby zrezygnować z produktów, które jeszcze nie przyzwyczaili się do i cieszył przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse, 10 i pół letnia córka mojego przyjaciela Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai ), został niedawno polecił jej lekarz, że musi wykluczyć wszystkie produkty mleczne z jej diety. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lody, masło lub sery? Quelle horreur! I to nie wspominając zakazu wszystkich masła wzbogaconego słodkie pieczywo i ciastka, dla których francuski stały się sławne. Jest to sytuacja, która musi zostać naprawione!

Czytaj dalej »

Pieczywo wieloziarniste

Pieczywo wieloziarniste

Dobrze wszyscy. Wydostać się z papeterii i krzyż pióro z monogramem. To jest chleb, który po prostu trzeba pisać.

Do tego momentu, nie byłem prawdziwym fanem chleba wieloziarnistego. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności próbkowania naprawdę dobrze wykonane wieloziarniste bochenek. Do mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy z ciężkich, suchych i bez smaku desek tektury falistej. Ale z rozdzielczością mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie rezygnując z sporadyczne rogalika lub kawałek brioche ale staram się jeść mniej i obejmować wyłącznie naturalne, wolne od dodatków żywności w mojej diecie), zdecydowałem się powrócić do świata pełnego ziarna.

Czytaj dalej »

Bialys

Tosty Bialy z masłem i wędzonym łososiem - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może legalnie pretendować do bycia obwarzanek'S "tronu", to musi być bialy. Mniej znany kuzyn obwarzanek, bialy pochodzi od Białegostoku, miasta w Polsce, z którego pochodzi. Jak obwarzanek, bialy ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jednakże, tam kończy podobieństwo. W przeciwieństwie do błyszczącego obwarzanek, głębokiej brązowej skorupie, skorupa Biały jest miękki i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sportowe centralne wgłębienie, gdzie mała ilość posiekaną cebulą zamieszkuje, dając Biały jego smak podpisu.

Czytaj dalej »

100% Biały Whole Wheat Bread Sandwich

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, została uwarunkowana (nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie teoria spiskowa tutaj!) Myśleć o chlebie jedynie jako uzupełnienie; białe pasty, smaku platforma plasterki mięsa obiad, masła orzechowego lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkoły na lunch kanapki. Ale chleb kanapka nie musi być nudne i banalne. Przy odrobinie wyobraźni, nawet prosty chleb kanapka może się w centrum uwagi, zapewniając zarówno satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne odżywiania.

Czytaj dalej »

Chleb ziemniaczany Leek

Chleb ziemniaczany Leek

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (chociaż z temperaturami wieczornych wciąż poniżej zera, jeden będzie ciężko znaleźć dowody zwrotu sprężyny), gastronomiczne myśli zwracają się z bogatych, znaczących "żywności komfort" zimy na lżejsze, bardziej orzeźwiający taryfy. Ale co z tymi z nas, którzy chcieliby, aby nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy przez cały rok? Chleb ziemniaczany doskonale Sates pora to pragnienie. Nasycona smaków zupy ziemniaczanej pora bogaty, głęboki, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez porów połączyć dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Czytaj dalej »

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w Szechuan chińskiej restauracji, gdzie lista pierwsza zaczęła. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji Mapo Tofu (pikantne tofu), złapałem szklankę wody, wypił około połowy jej zawartości, a po zmniejszeniu ognia na mój język do zwykłego tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył "Woda ma być jednym z największych wynalazków na świecie!". Tak więc moja lista największych wynalazków w Świecie urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest ściśle "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do używania słowa "wynalazek" w najszerszym możliwym sensie. Dlaczego o wyrozumiałość? Ponieważ moja lista największych wynalazków w Świecie obejmuje wynalazki, odkrycia, zasoby naturalne ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères zdarzy się być wykonane z dwóch składników, które są na liście wynalazków mojego Greatest Światowe; wody, nr 2 na mojej liście i serem, nr 4 (każdy opieki odgadnąć co nr 1 i nr 3 są?).

Czytaj dalej »

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest wspaniałym m é Lange z ludźmi z różnych środowisk etnicznych i kulturowych. Boston North End, bogatej historii kolonialnej, jest dzisiaj do domu, do tętniącej życiem społeczności włosko-amerykański. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wąskimi uliczkami North End korzystających zamieszanie (ja, mimo wszystko, spędzać dzieciństwo w Brooklynie w Nowym Jorku), podczas gdy, po drodze, próbkowanie taryfy na kilka z wielu włoskich restauracji, specjalistyczne sklepy i jedzenie, oczywiście, piekarnie.

Czytaj dalej »

Ciabatta Wykonane Korzystanie Nowa Technika Tandem

W poprzednim poście ( Więcej Musings mieszania ... ), opisałem nowo opracowany "podwójne dodatku mąki" technikę mieszania ciasta, który pozwoli piekarza w domu, przy użyciu konwencjonalnego blat mikser, do produkcji dobrze rozwinięte, dobrze napowietrzone ciasto prawie identyczne produkowanymi przez zawodowych piekarzy, stosując dostępny w handlu sprzęt do mieszania. Chociaż wykazano, że można korzystać z techniki podwójnego dodatku mąki do produkcji Pain au Levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Dodatek może podwoić mąki być wykorzystane do wytworzenia typu wysokiej nawodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwartą strukturę miękiszu cechę ciabatta?

Czytaj dalej »

Starsze posty »