Karmić się
Posty
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy po raz pierwszy rozpoczął naukę jak upiec chleb, kilka lat temu, mój cel to, jak to jest do dnia dzisiejszego, było w stanie upiec chleb z najwyższej smak, teksturę i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak również większość profesjonalnych piekarzy, z którymi będę wypowiedziane, podkreśliła zastosowanie wyróznienia, czy to pasztet fermentée, poolish lub levain, aby wydobyć maksymalna smaku chleba. Gdzieś stracił w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluowały bardziej jako oszczędność czasu i planowania wygody dla komercyjnej produkcji chleba (patrz komentarz Judson poniżej) i że ich zastosowanie nie było w rzeczywistości, o konieczności produkcji pełnego smaku chleba. Korzystanie z bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Kontynuuj czytanie "

Tahini Chleb

Tahini Chleb, pokazany z tahini i sezamem

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że na bazie nasion konfekcji słodki, gęsty i kruchy sezamowy, to zrozumiesz dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb są klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w kwintesencją sezamowy chleb Scali, lub włączone do chleba wraz z nasion, orzechów i / lub ziaren jako część chleba wieloziarnistego, nasiona sezamu dodać wyjątkowy, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Kontynuuj czytanie "

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleko kokosowe, syrop z agawy i olej kokosowy

Po zobowiązał się na początku tego roku, aby jeść tylko żywności, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem jakie to uczucie dać się pokarmy, że jedna stała przyzwyczajeni i cieszył się przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse The 10½ letnia córka mojego dobrego przyjaciela Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai), niedawno został poinstruowany przez swojego lekarza, że ona potrzebuje, aby wykluczyć wszystkie produkty mleczne od jej diety. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lody, masło lub ser? Quelle horreur! I to nie wspominając o zakaz wszystkich wzbogacone masłem słodkie pieczywa i ciasta, dla których francuski stały się sławne. Jest to sytuacja, która musi zostać naprawione!

Kontynuuj czytanie "

Chleb wieloziarnisty

Chleb wieloziarnisty

Dobrze wszyscy. Zejdź papeterii monogramem i Krzyż pióro. To jest chleb, który po prostu trzeba pisać.

Do tego momentu, nie byłem prawdziwym fanem wieloziarnistego chleba. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności próbkowania naprawdę dobrze wykonane wieloziarniste bochenek. Dla mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy ciężkich, suchych i bez smaku desek z tektury falistej. Ale o rozdzielczości mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie dawać się od czasu do czasu rogalika lub kawałek babką drożdżową, ale staram się jeść mniej i zawierają wyłącznie naturalne, dodatku wolne żywności w mojej diecie), zdecydowałem się powrócić do świata pełnego ziarna.

Kontynuuj czytanie "

Bialys

Biały tosty z masłem i wędzone łososia - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może słusznie pretendować do bajgla wiadomości "spadkobierca", musiałby to być bialy. Mniejsza znany kuzyn obwarzanek, Białego jest nazwany po Białymstoku, mieście w Polsce, z którego pochodzi. Jak obwarzanek, Białego ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jest to jednak podobieństwo się kończy. W przeciwieństwie do bajgla w błyszczącej, głębokiej brązowej skorupie, skorupa biały jest miękkie i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sport centralny wcięć, gdzie mała ilość posiekanych rezyduje cebuli, dając Biały jego smak podpis.

Kontynuuj czytanie "

100% Biały Whole Wheat Sandwich Chleb

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, został w klimatyzację (! Nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie teoria spiskowa tutaj), aby myśleć o chlebie a jedynie dodatkiem; biały o konsystencji pasty, smaku platforma plastry mięsa na obiad, masło orzechowe lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkole na lunch kanapki. Ale chleb kanapka nie musi być nudny i banalny. Przy odrobinie wyobraźni, nawet proste chleb kanapka może się w centrum uwagi, zapewniając zarówno satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne żywienia.

Kontynuuj czytanie "

Ziemniak Por Chleb

Ziemniak Por Chleb

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (chociaż z temperaturami wieczornych wciąż poniżej zera, jeden będzie do muru, aby znaleźć dowody zwrotu sprężyny), gastronomicznych myśli zwracają się z bogatych, znaczących "żywności komfort" zimą na lżejsze, bardziej orzeźwiający taryfy. Ale co z tymi z nas, którzy chcieliby, aby nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy przez cały rok? Ziemniaków pora chleb doskonale Sates tego pragnienia. Przepełnione smaków bogatej zupy ziemniaczanej z porów, głębokie, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez pory łączą dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Kontynuuj czytanie "

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w restauracji Syczuan chińskim, gdzie lista pierwszy zaczął. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji mapo doufu (ostre tofu), złapałem szklankę wody, wypił około połowy jej zawartości, a po zmniejszeniu ognia na mój język do zaledwie tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył, "Woda ma być jednym z największych wynalazków na świecie!". Tak więc, moja lista największych wynalazków Świata urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest ściśle za "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do użycia słowa "wynalazek" w najszerszym możliwym sensie. Dlaczego o wyrozumiałość? Ponieważ moja lista największych wynalazków Świata obejmuje wynalazki, odkrycia, zasobów naturalnych ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères zdarzy się być wykonane z dwóch składników, które są na liście Wynalazków Greatest mojego świata; wody, nr 2 na mojej liście i serem, # 4 (każdy opieki odgadnąć, co nr 1 i nr 3 są?).

Kontynuuj czytanie "

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest to wspaniałe m é Lange ludzi z różnych środowisk etnicznych i kulturowych. Boston North End, bogatej historii kolonialnej, jest dziś do domu, do tętniącej życiem społeczności włoskiej-American. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wąskimi uliczkami North End korzystających zamieszanie (ja przecież spędzić moje dzieciństwo w Brooklyn, Nowy Jork) czas, po drodze, pobieranie próbek za przejazd na kilka z wielu włoskich restauracji, sklepów spożywczych i specjalistycznych, oczywiście, piekarniach.

Kontynuuj czytanie "

Ciabatta Wykonane Korzystanie Nowy Tandem Technika

W poprzednim poście (Więcej zadumy mieszania ...), opisałem nowo opracowany "podwójne dodatku mąki" technika mieszania ciasta, który pozwoli piekarz domu, za pomocą konwencjonalnego blatu mikser, w celu uzyskania dobrze rozwinięte, dobrze napowietrzony ciasto prawie identyczne produkowanymi przez zawodowych piekarzy wykorzystaniem komercyjnego urządzenia mieszającego. Chociaż wykazano, że można stosować technikę podwójnego dodatku mąki do produkcji ból au levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Może podwoić dodanie mąkę być wykorzystane do wytworzenia typu wysokiej nawodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwarte struktury miękiszu charakterystykę ciabatą?

Kontynuuj czytanie "

Starsze posty "