Żywić się
Posty
Komentarze

Bagietki à la Bouabsa

Bagietki à la Bouabsa

Kiedy zaczynałem uczyć, jak upiec chleb kilka lat temu, mój cel to, jak to jest do dzisiaj, był w stanie upiec chleb z najwyższej smaku, tekstury i estetyki. Większość książek chleba czytałem w czasie, jak również większość profesjonalnych piekarzy, z którymi bym wypowiedziane, podkreśliła korzystanie z wyróznienia, czy to pâte fermentée, poolish lub Levain, aby wydobyć Maksymalna smaku chleba. Gdzieś stracił w rozmowie był fakt, że korzystanie z preferments ewoluowały bardziej jako oszczędność czasu i planowania wygody dla komercyjnych produkcji chleba (patrz komentarz poniżej) przez Judson i że ich użycie nie było w rzeczywistości, o konieczności produkcji pełnego smaku chleba. Zastosowanie bezpośrednich metod ciasta, zawierająca długi, powolny etap fermentacji, może również produkować niezwykle aromatyczne pieczywo.

Czytaj dalej »

Tahini Chleb

Tahini Chleb, pokazany z tahini i sezamem

Jeśli kiedykolwiek miał przyjemność próbkowania kawałek chałwy, że konfekcji na bazie nasion słodki, gęsty i kruchy sezam Pokochasz więc zrozumieć, dlaczego byłem zakochany smaku sezamowym od dzieciństwa. Nasiona sezamu i chleb to klasyczne połączenie. Czy posypane na wierzchu bochenka, jak w kwintesencją sezamowy chleb Scali , lub włączone do chleba oraz innych nasion, orzechów i / lub ziaren jako część bochenka wieloziarniste, ziarna sezamu dodają niepowtarzalny, bogaty smak, który doskonale uzupełnia natury orzechowy charakter dobrze sfermentowanego ciasta pszennego.

Czytaj dalej »

Ból Héloïse

Ból Héloïse z (od lewej) mleka kokosowego, Syrop z agawy i olej kokosowy

Po wykonaniu zobowiązania na początku tego roku, aby jeść tylko pokarmy, które są świeże, nieprzetworzone i pożywne, wiem jakie to uczucie zrezygnować żywności, że jeden stał przyzwyczajeni i cieszył się przez lata. Dlatego też z wielkim poczuciem empatii, że dowiedziałem się, że Héloïse, 10½ letnia córka mojego dobrego przyjaciela Flo (autor wspaniałej żywności blogu Makanai ), niedawno został poinstruowany przez swojego lekarza, że musi wykluczyć wszystkie produkty mleczne z jej dieta. Francuski młoda dama, która nie może już jeść lodów, masła lub sera? Quelle horreur! I to nie wspominając o zakaz na wszystkich wzbogacone masłem pieczywa i słodkich wypieków, dla których francuski stały się sławne. To jest sytuacja, która musi zostać naprawione!

Czytaj dalej »

Chleb wieloziarnisty

Chleb wieloziarnisty

Dobrze wszyscy. Wydostać się z papeterii monogramem i Krzyż pióro. To jest chleb, który po prostu musi pisać.

Do tego momentu, nie byłem wielkim fanem rzeczywistym wieloziarnistego chleba. Być może to dlatego, że nigdy nie miałem przyjemności próbkowania naprawdę dobrze wykonane wieloziarnisty bochenek. Dla mnie, wieloziarniste pieczywo zawsze wyczarować obrazy ciężkich, suchych i bez smaku desek tektury falistej. Ale o rozdzielczości mojego noworocznego próbuje jeść żywności, które są lepsze dla mnie (nie, nie będę całkowicie się od czasu do czasu daje się rogalik lub kawałek babką drożdżową, ale staram się jeść mniej i to tylko naturalne, wolne od dodatków żywności w mojej diecie), postanowiłem powrócić do świata pełnego ziarna.

Czytaj dalej »

Bialys

Tosty Bialy z masłem i wędzony łosoś - Idealne na śniadanie lub brunch

Jeśli był jeden chleb, który może legalnie pretendować do bajgla to "spadkobierca", to trzeba być bialy. Mniej znany kuzyn do bajgla, bialy jest nazwany po Białymstoku, mieście w Polsce, z którego pochodzi. Jak obwarzanek, bialy ma charakterystyczny żucia, smaczny miękisz. Jednak to, gdzie kończy się podobieństwo. W przeciwieństwie do bajgla w błyszczącej, głębokiej brązowej skorupie, skorupa Biały jest miękki i piekarnicze. I zamiast otworu przez centrum, Białego sportowy centralnego wcięcia, gdzie mała ilość posiekanej cebuli zamieszkuje, nadając jej smak Biały podpis.

Czytaj dalej »

100% Biały Chleb Whole Wheat Sandwich

Jako dziecko, ja, podobnie jak wielu innych Amerykanów, został w klimatyzację (! Nieumyślnie, jestem pewien, że ... nie ma tu teoria spiskowa) myśleć o chlebie jako jedynie dodatkiem; białe pasty, smaku platforma plastry mięsa na obiad, masło orzechowe lub innego nadzienia, co wydarzyło się, aby znaleźć swoją drogę do mojej szkoły na lunch kanapki. Ale chleb kanapka nie musi być nudny i banalny. Przy odrobinie wyobraźni, nawet prosty chleb kanapka może się w centrum uwagi, zapewniając jednocześnie satysfakcjonujące, głęboki smak wheaty i potrzebne odżywiania.

Czytaj dalej »

Chleb ziemniaczany Por

Chleb ziemniaczany Por

Wraz z nadejściem wiosny tutaj w Nowej Anglii (choć z temperaturą wieczornych wciąż poniżej zera, jeden będzie ciężko znaleźć dowody powrotu sprężyny), gastronomiczne myśli zwracają się z bogatych, znaczących "żywności komfort" zimy na lżejsze, bardziej orzeźwiający taryfy. Ale co z tymi z nas, którzy chcieliby, aby nadal korzystać z niektórych obfite smaki zimy przez cały rok? Ziemniaków pora chleb doskonale Sates tego pragnienia. Przepełnione smaków bogatej zupa ziemniaczana z porów, głęboki, ziemisty aromat świeżo pieczonymi ziemniakami i lekko roślinny akcent dostarczone przez pory łączą dać chleb, który będzie idealnie nadaje się jako dodatek do sałatki lub lekkiego bulionu.

Czytaj dalej »

Gougères

Gougères

Myślę, że to było w restauracji Syczuan chińskim, gdzie lista pierwszy zaczął. Po ukąszeniu szczególnie pikantne porcji mapo doufu (pikantne tofu), Chwyciłam szklankę wody, wypił około połowy jego zawartości, a po zmniejszeniu ognia na moim języku do zaledwie tlenia, zwrócił się do mojej żony i zauważył, "Woda ma być jednym z największych wynalazków na świecie!". Tak więc moja lista największych wynalazków Świata urodził.

Teraz, zanim się komentarze napływać, wskazując, że woda nie jest ściśle "wynalazek", pytam, który pokrywa się ze mną i pozwól mi szerokości do używania słowa "wynalazek" w najszerszym tego słowa znaczeniu. Dlaczego o wyrozumiałość? Ponieważ moja lista największych wynalazków Świata obejmuje wynalazki, odkrycia, zasobów naturalnych ... dobrze, pojawi się obraz. A co to wszystko ma wspólnego z gougères? Gougères stanie być wykonane z dwóch składników, które są na liście Wynalazków Greatest mojego świata; woda, nr 2 na mojej liście i serem, # 4 (każdy opieki odgadnąć, co nr 1 i nr 3 są?).

Czytaj dalej »

Scali

Scali

Podobnie jak większość dużych miast w USA, moje miasto, Boston, jest wspaniały m é lange ludzi z różnych środowisk etnicznych i kulturowych. Boston North End, bogatej historii kolonialnej, jest dziś domem dla tętniącego życiem wspólnoty włosko-amerykański. Jednym z moich ulubionych zajęć zawsze na spacer wąskimi uliczkami North End korzystających zamieszanie (ja, mimo wszystko, moje dzieciństwo spędza w Brooklyn, Nowy Jork) czas, po drodze, próbkowanie opłatę w kilku z wielu włoskich restauracji, sklepów spożywczych i specjalistycznych, oczywiście, piekarni.

Czytaj dalej »

Ciabatta z wykorzystaniem Nowa Technika Tandem

W poprzednim poście ( Więcej zadumy mieszania ... ), opisałem nowo opracowany "podwójne dodatku mąki" technikę mieszania ciasta, który pozwoli piekarz domu, za pomocą konwencjonalnych blat mikser, w celu uzyskania dobrze rozwinięte, dobrze gazowane ciasto prawie identyczne do tych produkowanych przez profesjonalnych piekarzy z wykorzystaniem komercyjnego urządzenia do mieszania. Chociaż wykazano, że można stosować technikę podwójnego dodatku mąki do produkcji ból au Levain z żądanym otwartym miękiszu, nie było jeszcze pytanie o uniwersalność techniki. Może podwoić się dodatek mączki być wykorzystane do wytworzenia typu wysokiej uwodnienia ciasta używanego do tworzenia szeroko otwarte struktury miękiszu cechę ciabatty?

Czytaj dalej »

Starsze posty »